ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4947535
*
nr 494 7535
Spegel
höjd: 102
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2007
kl 17:19:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 23:49:22
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 494 7535
Spegel
höjd: 102
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 23:49:22 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57